Newsy

Drukuj

Antykoncepcja hormonalna dla mężczyzn - badania

Ponad 100 par z Sydney zgłosiło się do udziału w prowadzonym przez ANZAC Research Institute badaniu klinicznym nad preparatem antykoncepcji hormonalnej dla mężczyzn. Zdaniem ekspertów, chęć podjęcia przez mężczyzn odpowiedzialności za antykoncepcję sygnalizuje zmianę podejścia do zagadnień planowania rodziny, z postrzegania jej jako domeny będącej jedynie w gestii kobiet na współodpowiedzialność

Podkreśla to również wzrost poczucia zagrożenia mężczyzn ze strony kobiet chcących "podstępem" zajść z nimi w ciążę, zatrzymując ich w związku którego chcieliby uniknąć.

Dyrektor Family Planning NSW, Edith Weisberg, twierdzi że choć takie kobiety są w mniejszości to część z nich jest bardzo zdesperowana na zajście w ciąży w czasie krótkich znajomości.

"Mam sporą ilość pacjentek, które są tak zdesperowane by mieć dziecko, dopingowane tykaniem zegara biologicznego, że decydują się na związki, których głównym celem jest zajście w ciążę" mówi dr Weisberg. Jej zdqniem kolejną grupą mężczyzn myślących o kontrolowaniu płodności są ci, którzy mają już dzieci. "Duża grupa mężczyzn spotka kobiety w wieku 35 lat i starsze które chcą mieć dziecko jak najszybciej, ale oni nie są pewni czy chcą mieć więcej dzieci i obawiają się nacisków bądź "podstępów".

Kobiety przez lata nie mogły polegać na mężczyznach pod względem codziennego przyjmowania tabletek. Dla tych, które pozostają w stałym związku, a nie chcą bądź nie mogą korzystać z tabletek, pozostają jedynie prezerwatywy, stosunek przerywany bądź wazektomia.

Dyrektor ANZAC Research Institute, David Handelsman podkreśla, że od 19 wieku pomimo opracowania wielu skutecznych metod antykoncepcji dla kobiet, nie zaproponowano żadnej nowej metody antykoncepcji dla mężczyzn.

ANZAC Research Institute do udziału w tym badaniu sponsorowanym przez WHO, rekrutuje 400 par w 8 miastach Australii. Uczestnicy będą mieli wykonywane iniekcje co dwa miesiące i regularne kontrole nasienia przez okres 2 lat.

The Sydney Morning Herald

Podobne tematy